Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-02-2014 00:00:00

İmamoğlu’nda, 10 Tesisin Temeli Törenle Atıldı

Adana İmamoğlu ilçe meydanında gerçekleşen törende konuşan Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İmamoğlu’nda bulunmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Bakan Eroğlu, temeli atılacak 10 tesis arasında yer alan sulama projeleri tamamlandığında 115 bin 740 dekar zirai arazinin sulamaya açılacağını, taşkın koruma tesisleri ile de 2 ilçenin taşkından korunacağını ifade etti.

130 milyon TL yatırım bedeline sahip tesisler ile 14 bin 468 kişinin istihdam edileceğini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu tesislerin tamamlanmasıyla milli ekonomide de yıllık yaklaşık 53 milyon lira
gelir artışı sağlanacağını vurguladı.

ADANA’YA İMAMOĞLU’NA 28 ADET PROJE İLE GELDİK

Adana’ya gelirken, İmamoğlu’na gelirken eli boş gelmediğini kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, heybelerinin dolu olarak geldiklerini belirtti ve 261,5 milyon TL’ye mal edilecek 28 adet projeyi
müjde olarak açıkladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 11 Mayıs 2013 tarihinde Adana’ ya 29 müjde daha verdiklerini belirterek, “Böylece son 9 ayda Adana’ya 675 milyon TL’lik 57 müjde verilmiş oldu” diye konuştu.

11 yıl önceki Türkiye ile şu an ki Türkiye arasında çok fark olduğunu dile getiren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, paradan altı sıfır atıldığını, pasaportumuzun itibar kazandığını ve ülke ekonomisinin dünyadaki 16. büyük ekonomi haline geldiğini anlattı. Büyük hedeflere kilitlenerek 2023 yılını birinci hedef seçtiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, 2053 yılının da ikinci büyük hedef olduğunu söyledi.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da pekiştirileceğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, “IMF’nin bir memurunun adeta devlet başkanı gibi karşılandığı yıllardan nerelere geldik artık IMF’ye borcumuz yok aksine IMF bizden borç istiyor 5 milyar dolar borç vereceğiz diye konuştu. Bakan Eroğlu, “Konut edindirme yardımı başta olmak üzere devletin millete borcu olmaz diye batık bankaların borçları da dahil olmak üzere vatandaşlarımıza katrilyonlarca ödeme yaptık” dedi.

Sağlık alanında çok büyük bir dönüşüme imza attıklarını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, artık ilaç fiyatlarının bile çok ucuzladığını eğitimden, sağlığa ulaştırmadan konuta diğer alanlarda da dev adımlar atıldığını ve atılmaya devam edileceğini söyledi.

Bakanlığının yatırımlarda rekorlara imza attığını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tarafından 1999-2002 yılları arasında sadece 9 tesisin hizmete açılabildiğini, 2003-2013 yılları arasında ise 1.763 yeni tesisin hizmete açıldığını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ilk kez 1 Ocak 2012 tarihinde uygulamaya konulan “1000 Günde 1000 Gölet GÖL-SU” Projesi ile büyük sulama projeleri dışında kalan arazilerin sulanması maksadıyla göletler inşa etmeye başladıklarını vurguladı. 2012 yılına kadar 57 yılda 461 gölet tamamlanmışken, “1000 Günde 1000 Gölet Projesiyle” bin 71 göletin inşa edileceğini söyleyen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu projenin tamamlanmasıyla 4 milyon 199 bin 710 dekar zirai araziye su temin edileceğini belirtti.

BÜTÜN ŞEHİRLERİMİZİN İÇME SUYU EYLEM PLANLARI HAZIR

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimiz başta olmak üzere 81 ilimiz için içme suyu eylem planları hazırlandığını kaydeden Veysel Eroğlu, illerin içme suyu meselelerini uzun vadeli olarak çözdüklerini kaydetti.

Ormancılık alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ormanların artık arıcılara açıldığını ve ülke genelinde bal ormanları kurulmaya başlandığını söyledi. 2002 yılında 20,8 milyon hektar olan orman varlığımızın 2012 yılı itibariyle 21,7 milyon hektara çıkarıldığını kaydeden Bakan Eroğlu, son 11 yılda ülkemizde 3 milyarı aşkın fidanın toprakla buluşturulduğunu ve gelir getirici türlerle alakalı yeni projelerin hayata geçirildiğini ifade etti.

Konuşmasında 2003 yılından bu yana Adana’ya yapılan yatırımlardan da bahseden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sağlık, ulaştırma, tarım, eğitim, orman ve su başta olmak üzere toplam 14,5 milyar TL tutarında yatırım yapıldığını, bunun 967 milyon TL’sinin bakanlığı tarafından yapıldığı bilgisini verdi.

Adana’ya baraj, gölet ve sulama tesisleri ile taşkın koruma tesisleri inşa ettiklerini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, 415 bin 540 dekar zirai araziye su temin ettiklerini, 8 ilçe, 13 köy ve 2 bin 640 dekar araziyi taşkın zararından koruduklarını anlattı.

Törende bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise uzun ve meşakkatli bir yol yürüdüklerini, ne zaman halkın iradesine ihtiyaç duyulmuşsa İmamoğlu halkının büyük destek verdiğini söyledi. Dış politikada kabuklarını kırmış her yerine hizmet giden bir ülkenin nasıl bugünlere geldiğine değinen Bakan Çelik, aynı kaynaklarla, aynı imkanlarla, bu başarıların sağlandığını kaydetti.

Adana’ya yeni yeni hizmetler getirildiğine de değinen Bakan Ömer Çelik yapılan yatırımları İmamoğlu’nun da Adana’nın da fazlasıyla hak ettiğini söyledi.

BİZ SADECE MİLLİ İRADENİN ÖNÜNDE EĞİLİRİZ

Ülkemizin en büyük zenginliğinin milletin kendisi olduğunu ifade eden Ömer Çelik, “Bu ülkede millet ne derse o olur, onun dışında kimsenin sözü geçmez. Bu ülkede ne zenginlik varsa, ne kadar hizmet getirilmişse bunlar milletimizin sayesinde olmuş şeylerdir. Bizler sadece Milli iradenin yani sizlerin önünde eğiliriz.” diye konuştu.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse, DSİ Genel Müdür Vekilinin Konuşmaların ardından temeli atılacak olan İmamoğlu Sulaması S1 Ana Kanal ve Şebekesi’ne
canlı bağlantı yapılarak protokol üyelerinin de katılımı ile 10 tesisin temeli atıldı.

Temel atma töreninde 86 yaşındaki Musa Sedefoğlu isimli yaşlı bir vatandaşı kürsüye çıkaran Bakan Ömer Çelik temel atma butonuna da beraber bastılar.

Adana Arı yetiştiricileri birliği tarafından çeşitli hediyeler ve vatandaşlar tarafından kepenek hediye edildi.

Merasim sonunda Orman Genel Müdürlüğü‘nce Adana’daki köylerde uygulanmakta olan gelir getirici türler projesinin kura çekimi yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından köylülere gelir sağlaması maksadıyla dikilen ceviz ve badem fidanları çekilen kura sonucu sahiplerini buldu. Köylüler bu fidanlardan elde edilen gelirleri kura sonucuna göre paylaşacaklar.

Öte yandan Tören alanında bulunan çocukları yanına çağıran Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik çocuklar ile yakından ilgilendi.

Programa, AK Parti Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan, Av. Mehmet Şükrü Erdinç, İmamoğlu Kaymakamı Kürşad Özdemir, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, kurum müdürleri, ilçe belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.