AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-01-2018 00:00:00

‘Yeni Dönemde Daha Çok Çalışacağız’

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “14 Ağustos 2001’de çıktığımız, ülkemize ve milletimize hizmet yolunda, Türkiye’nin, bölgemizin, hatta tüm dünya Müslümanlarının salahiyeti için Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük destekçileri olan değerli teşkilat mensuplarımızın, yola çıktığımız ilk günkü heyecanla, hasbilikle, enerjiyle, hatta daha fazlasıyla ortaya koyduğu çalışma takdire şayandır. Bir arada bulunduğumuz bu yolda, muktedir olabilmemiz için üzerimize düşen sorumluluk ve destek ile teşkilatlarımızla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz” dedi.

‘TÜRİYE’NİN DAVASI’

AK Parti’nin davasının, Türkiye’nin davası olduğunu belirten Başkan Fikret Yeni, “Yeter ki nereden geldiğimizi, nerede durduğumuzu, nereye gittiğimiz unutmayalım. Biz istikametimizi şaşırmadıktan sonra önümüze çıkartılan
engellerin yol açtığı sarsıntıların üstesinden gelmemiz kolaydır. AK Parti her şeyden ve hepimizden önce milletimizin partisidir.

Biz davamıza da kurucu ilkelerimize de liderimize de gönülden bağlıyız. Çünkü biz düşmanlıktan değil dostluktan kardeşlikten yanayız. Çünkü biz koltuklara, mevkilere, makamlara değil Türkiye’ye, milletimize sevdalıyız.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçeceği 2019 seçimleri için hedefin üzerine artı bir seçmen ilave ediyoruz. Artık tüm hesaplarımızı yüzde 50’nin üzeri için yapmak, tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütmek durumundayız” şeklinde konuştu.

‘KONGRELERİMİZİ YAPACAĞIZ’

Tazelenme ve yenilenme süreci olan kongrelere devam edeceklerini ifade eden Başkan Fikret Yeni, “Bu güne kadar Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ ve Karaisalı olmak üzere 4 ilçemizin kongrelerini başarılı şekilde gerçekleştirdik. Kalan 11 ilçe ile birlikte il kongrelerimiz de tamamlanınca, Türkiye için bir ilk olacak olan belediye seçimleri, Parlamento seçimleri ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin birlikte yapılacağı önemli bir sürece oldukça hazır şekilde girebileceğiz.

İnşallah kalan 11 ilçe kongremizi şubat ayı sonuna kadar tamamlamayı ve akabinde il kongremizi de mart ayı başı gibi gerçekleştirip, birlikte 2019’a çok yoğun çalışmalarla hazırlanacağız. Kongre süreci, böylesine önemli bir dönem öncesi çok doğru bir zamanlamada gerçekleşmiş olacak. Hem yenilenmenin verdiği heyecanın ve dinamizmin hem de çalışmaları yeteri kadar bir zamana yayabilmenin avantajını yakalamış olacağız.

2019 sadece 3 seçimin bir arada yapılmasından dolayı önem kazanmıyor, Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin tam manasıyla hayata geçmesi ve ülkemizin yüklerinden kurtulabilmesi için kilidi çözme fırsatı yakalayacak olması aslen bu süreci bizler için değerli kılmaktadır. Geçmişteki hiçbir seçim 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi kadar önem taşımamıştır. İşte bu şuur bizim AK Parti yöneticileri olarak neden daha çok çalışmamız gerektiğini, teşkilatlarımızla uyum içinde olmamız gerektiğini yani sinerji oluşturmamız gerektiğini daha net ifade ediyor.

AK Parti’nin en büyük başarılarından birisi, milletimizin kendisine ve ülkesine olan güvenini yeniden tesis etmesidir. Devletimiz ile milletimiz arasına örülen duvarları yıkması, büyük bir sosyal restorasyon dönemini başlatmış olmasıdır” dedi.

‘DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’

Türkiye’nin özgüvenle, istikrarla yoluna devam ettiğini söyleyen Başkan Fikret Yeni, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Günlük, geçici siyasi krizlerden, jeopolitik gerginliklerden, yapay gündemlerden etkilenmeden ülkemizi yarınlara taşıyoruz. Bizlerin şu önümüzdeki kritik süreçte yapması gereken şudur ki; Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonlarına Türkiye’yi ulaştırabilmesi için 15 yıllık emeğin karşılığı olan ancak geri dönüşü ve telafisi olmayan 2019’dan zaferle ayrılabilmek adına canımızı dişimize takıp, gecemizi gündüzümüze katıp çok ama çok çalışmaktır. Allah bizleri milletimize ve liderimize mahçup etmesin.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.